Prstová hniloba

Ak sa infekcia dostane pod kožu nechtu, môže dôjsť k zápalovému procesu. Keď si všimnete, že váš prst hnije, nemôžete zapáliť zápal, inak sa môže vrátiť s veľkými problémami až po infekciu krvi alebo zápal kosti. Chápeme, prečo sa to deje, ako liečiť bolesť prstov a ako predchádzať zápalu kože okolo nechtov.

Prečo hnije prst?

Absencia prsta v blízkosti nechtu na paži alebo nohe sa inak nazýva panaritium. Najbežnejšie príčiny panarícia sú nasledujúce:

Poškodenie kože štiepkou.
Mnoho ľudí, ktorí nevedeli, prečo prst hnije, nezakrývajú škrabance alebo injekciu zelenou farbou, jódom, nelieči poškodenú oblasť peroxidom vodíka. Preto sa v postihnutej oblasti môže čoskoro vyvinúť absces.
Tvorba hrebeňov v blízkosti nechtu. Často slzy spôsobujú infekciu pod nechtom.
Zarastený necht.
Ochorenie vo väčšine prípadov spôsobuje Staphylococcus aureus. Intenzívny priebeh ochorenia môže prispieť k tomu, že sa infekcia šíri hlbšie, ovplyvňuje kosti, šľachy av najťažších prípadoch môže spôsobiť sepsu.

Príznaky a typy panarícia
Ak sa prst otáča rukou, nie je ťažké určiť zločinca. Pociťuje také príznaky:

neustála bolesť, niekedy „prírodnej trhavosti“;
sčervenanie tkaniva prstov, opuch. Edém môže niekedy dosiahnuť významnú veľkosť;
osoba pociťuje obmedzenie pohybov prstov prsta tam, kde je absces (prst sa neohýba);
vzhľad bubliny s hnisavým obsahom;
sčervenanie a nahromadenie hnisu pod nechtom.
Podkožné panaritium je dosť zriedkavé. Zápal sa vyskytuje na strane prsta z dlane. Ochorenie je dosť závažné, pretože v tomto prípade z dôvodu drsnosti pokožky hnis dlho pretrváva pod kožou.

Tenovaginitída je tiež dosť závažná. Toto je názov panónskeho výstuže. Táto forma ochorenia je vždy charakterizovaná závažnými príznakmi a obmedzuje pohyb prsta.

Špeciálnou formou choroby je lymfatický zločin. Je život ohrozujúci, pretože súčasne sa netvorí zameranie infekcie na prst, ale infekcia sa rýchlo šíri po lymfatickom trakte. V takom prípade môže osoba zachrániť iba intenzívna antiseptická terapia. Preto je veľmi dôležité venovať pozornosť stavu pokožky okolo nechtov.

Ak sa špička hnije
Často sa dozviete, ako toe rotuje. K tomu dochádza v dôsledku hnisania kalusu alebo zarasteného nechtu. V typických prípadoch priebeh tejto formy ochorenia nemá významné rozdiely. Panaritium na nohách sa vždy vyvíja ostro. Charakteristickým príznakom je bolesť. Zosilňuje sa, keď stlačíte prst alebo znížite končatinu dole.

Čoskoro bude bolesť silnejšia, získa pulzujúci charakter. Pacienti sú často narušení spánku: z dôvodu silnej bolesti nemusí pacient celú noc spať. Táto bolesť núti pacienta, aby sa čo najskôr poradil s chirurgom.

Niekedy sa začervenanie, slabosť, malátnosť pripájajú k syndrómu bolesti. U pacientov môže teplota stúpnuť na 38 alebo viac. V dôsledku rozvoja zápalového procesu je pohyblivosť prsta trochu obmedzená.

Hnisavý proces sa niekedy môže šíriť do všetkých tkanív prsta. Potom sa prudko zväčšuje. Hnis hojne tečie z prstu. Kíby prsta sa zapáli a sú mimoriadne bolestivé.

Čo mám robiť, keď sa môj prst hnije?

Liečivé kúpele

Po tom, ako ste si všimli príznaky panarícia, musíte vedieť, čo robiť, ak sa váš prst hnije. S miernym priebehom choroby sa môžete vyrovnať s metódami konzervatívnej liečby. Doma majú dobré účinky teplé kúpele s prídavkom manganistanu draselného. Trvanie jedného kúpeľa je až sedem minút. Postupy s vodou by sa mali vykonávať až do zlepšenia.

obklad

Okrem toho je potrebné použiť obklad s liekom, ktorý je schopný „vytiahnuť“ hnis z poškodeného prsta. Takýmto liekom je masť levomekolu alebo masť antioxidantov.

Antibiotiká a protiplesňové lieky

Ak je hnisanie prsta spôsobené stafylokokom alebo inými baktériami, je indikovaná antibiotická liečba. Podobne, ak je zápalový proces spôsobený hubami, je potrebná antimykotická terapia. Je však zakázané brať také lieky sami! Prijímanie antibiotík sa má vykonávať len podľa predpisu a pod dohľadom lekára.

Ľudové lieky

Existuje tiež účinný tradičný liek, ktorý bojuje proti hnisaniu prstov. Najmä liečba ľudovými liekmi ponúka cibuľu ako účinné terapeutické činidlo proti zápalu prsta. Cibuľa sa olúpa, nakrájame na dve polovice a pečieme v peci. Potom sa na prst položí mäkká pečená cibuľa a pevne sa ovinie sterilným obväzom. Tento obväz by sa mal meniť každých päť hodín. Cibuľa v tomto prípade efektívne odvádza hnis, zmierňuje zápal a účinne podporuje hojenie.

Ako prevencia hnisania prsta je nevyhnutné dodržiavať všetky hygienické predpisy. A ak zistíte, že prst hnije a teplota stúpa, je cítiť ostrú bolesť, mali by ste sa okamžite poradiť s lekárom. HIRE A KILLER DEEP WEB HOW TO HIRE A CONTRACT KILLER HIRE A SERIAL KILLER FAMOUS SERIAL KILLERS AMERICAN SERIAL KILLERS HIRE A KILLER DEEP WEB HIRE A HITMAN HOW TO HIRE A HITMAN WHERE DO I HIRE A HITMAN HIRE A PROFESSIONAL HITMAN HITMAN FOR HIRE CAN YOU HIRE A HITMAN ORDER A HITMAN WHERE CAN I HIRE A HITMAN HIRE AN ASSASSIN CONTRACT KILLING WHERE DOES ONE FIND AN ASSASSIN CONTACT US TODAY TO HIRE A KILLER/HITMAN AND ASSASINATE ANYBODY OF YOUR CHOICE AND WE WILL KILL THE PERSON ANONYMOUSLY FAMOUS RUSSIAN ASSASSINS RUSSIAN ASSASSIN GROUP HIRE RUSSIAN KILLER CONTRACT KILLER JOB REAL CONTRACT KILLERS HOW MUCH DO HITMEN COST ON THE DARK WEB HIRE A RUSSIAN HITMAN HIRE A KILLER WEBSITE
Copyright © 2010 - 2020 DobraHypoteka.sk
hypoteky, najlepsie na trhu, poradcovia, banky
Typ:
Adresa:
Email:
predmet správy:*
Text správy:*
Počet zostávajúcich znakov
Screenshot(jpg/png):
Sem napíšte číslicu stodeväťdesiatšesť:

Topreality.sk s. r. o.

Ulica:Odborárska 1381/18
Mesto:Nové Mesto nad Váhom
PSČ:91 501
IČO:50104896
IČ DPH:SK2120170624
E-mail:
d752719b1ee543d4ead9c3bd44868e70